osiągnij APOGEUM...
popularności, zysku i sukcesu

tel. 792 290 745

GG: 34630389
biuro@apogeum.net.pl

Usuwanie wirusów ze stron i serwerów

Masz wirusa (złośliwe oprogramowanie) na stronie internetowej lub serwerze?

Jeśli chciałbyś wypozycjonować swoją stronę zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na pozycjonowanie.

Odwirusowywanie stron

Złośliwym oprogramowaniem nazywane są aplikacje, skrypty, programy działające wbrew właścicielowi, mające szkodliwy lub złośliwy wpływ na działanie serwera.

Do najczęstszych przykładów wirusów zaliczamy skrypty przekierowujące na inne strony spreparowane uprzednio przez hakerów, doklejanie szkodliwego kodu mającego na celu reklamę pewnych usług lub produktów hakerów lub nawet wirusy, które mogą wyłudzić informacje o hasłach np do kart kredytowych. Innym działaniem stron zawirusowanych jest hurtowe rozsyłanie spamu co może zakończyć się blokadą u najpopularniejszych dostawców skrzynek pocztowych. Strona zostaje także zablokowana przez hostingodawcę. Wtedy należy przystąpić do procesu zwanego odwirusowanie strony.

Jak może zostać zainfekowany serwer?

  • nieaktualizowanie skryptów, z których klient korzysta na serwerze (np. WordPress lub Joomla),
  • brak oprogramowania antywirusowego na komputerze, z którego korzysta właściciel strony
  • zbyt proste hasło zabezpieczające serwer

Jeśli wirus dostanie się na serwer, trzeba działać szybko. Jest infekcja trwa dłużej nie umknie to uwadze Google. Strona w wynikach wyszukiwania zostanie opatrzona komunikatem "Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze". Gdy próbujemy wejść na stronę, Google wyświetla kolejny komunikat: "przejście do tej witryny może być niebezpieczne dla Twojego komputera. Skutkiem tego jest drastyczne zmniejszenie się wejść na stronę internetową. Trzeba więc działać szybko!

My zrobimy to za Ciebie!

Jeśli przydarzyła się Tobie infekcja - nic straconego. Usuniemy wirusy z Twojej strony internetowej. Aktualizujemy wtyczki Wordpress, sprawdzamy bezpieczeństwo szablonów Wordpressa (w tym bezpieczeństwo ich elementów np. sliderów). Analizujemy logi oraz szukamy źródeł infekcji i włamania, aby żaden wirus lub malware nie dostał się ponownie.

Bezpłatna wycena odwirusowania: